Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Szlachetna Paczka

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RADAWCZYKU DRUGIM

PONOWNIE WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI SZLACHETNA PACZKA

DLACZEGO? Bo to działa: rodzice, uczniowie, nauczyciele, przyjaciele… wszyscy chętni angażują siły, by  osiągnąć wspólny cel – pomoc rodzinie, która tego naprawdę potrzebuje. To nie tylko satysfakcja, że się pomogło. Efektem jest poczucie sytuacji wspólnoty, w której uczestnicy patrzą w tym samym kierunku. Są partnerami bez względu na wiek, funkcje, poglądy. To już stanowi sukces, finał jedynie go przypieczętowuje.

Akcja Szlachetna Paczka tworzy taką przestrzeń.  Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Dla naszej młodej szkoły to już czas kilkuletniej tradycji, kiedy prócz empatii, uczymy się  współpracy.

Co teraz? Mamy już wybraną wspaniałą Rodzinę: to Pani Ewelina z pięciorgiem dzieci. Wybraliśmy osoby z większymi potrzebami, gdyż działając zespołowo możemy przecież więcej.  Opis naszej rodziny znajduje się tutaj: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/112274/3039

 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny to:

1. Laptop – Laptop w dobie cyfryzacji jest teraz niezbędny w dalszej edukacji dzieci.

2. Odzież – Dzieci szybko rosną i potrzebują zakupu nowych ubrań. Dzięki otrzymaniu odzieży pani Ewelina będzie mogła odłożyć fundusze na opał niezbędny w okresie zimowym.

3. Kołdry – Rodzina mieszka na jednym piętrze wynajmowanego domu, lecz ogrzewać potrzeba cały dom, gdyż ciepło bardzo szybko ucieka. Koszty ogrzewania są dość duże, na co rodzina w pełni nie może sobie pozwolić. Na chłodne noce przydadzą się ciepłe kołdry.

Przyłącz się do akcji, zobacz! (Formularz Google, do którego zaproszono uczniów z klas IV – VIII już działa, młodsze dzieci mogą pomóc za pośrednictwem wychowawcy).

Dary przynosimy do Sali nr 7 do 14 grudnia 2023 r.

W imieniu całego naszego zespołu i wszystkich darczyńców w Noc Cudów 16 grudnia będziemy tam… Przekażemy Rodzinie to, czego potrzebuje.

Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

                                                                                   organizatorzy

Comments are closed.