Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Grono pedagogiczne

Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć... J. Korczak

Magdalena Babisz – edukacja przedszkolna

Katarzyna Baran – nauczyciel matematyki, wychowawca klasy.

Absolwentka matematyki UMCS. Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem pracy w zawodzie. Z ogromnym zaangażowaniem stara się zaszczepiać wśród dzieci i młodzieży pasję do nauki matematyki, podejmując różne nieszablonowe działania aktywizujące. W wolnych chwilach przelicza kroki na kilometry, przemierzając ciekawe zakątki Polski i Świata.

Motto: Nie ma rzeczy niemożliwych- są tylko trudne do wykonania. Aleksander Wielki

Agata Bielina – edukacja wczesnoszkolna

Angelina Chapska – edukacja przedszkolna

Ewa Dziatczak – edukacja przedszkolna

Sławomir Furtak– edukacja dla bezpieczeństwa

Kinga Hajbos – Krzewska – psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku psychologia i specjalności psychologia rodziny. Doświadczenie zdobywała pracując w Szkole Podstawowej oraz Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej, a także współpracując z poradnią pedagogiczno-psychologiczną. Jest także certyfikowanym trenerem Treningu Umiejętności Społecznych. Uwielbia pracę z dziećmi, ich kreatywność i nieszablonowe myślenie. W wolnych chwilach podróżuje i czyta kryminały.

Mariusz Kałuża  Jest nauczycielem języka niemieckiego od września 1999 roku. Ukończył filologię germańską na KUL-u. Lubi sprawdzone metody nauki języka obcego,  ale także niekonwencjonalne metody, np. poprzez śpiewanie piosenek.  Interesuje się przyrodą, zwłaszcza ptakami, uwielbia śpiewać, recytować i czytać na głos. Pisze wiersze. Myślał o aktorstwie, nie zdecydował się po studiach. Spróbował swoich sił w studium aktorskim, które jednak nie ruszyło z braku chętnych.  Pozostaje więc artystą w duszy. Jeśli znajduje czas, statystuje w filmach i sprawia mu to ogromna frajdę. Bardzo lubi pracę z dziećmi, zwłaszcza ze szkoły podstawowej. W NSP w Radawczyku Drugim pracuje od października 2018 r.

Paulina Kanadys – edukacja przedszkolna

Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna, tytuł magistra obroniła ze specjalności Pedagogiki Marii Montessori z zarządzaniem oświatą na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Już w czasie studiów zaczęła zdobywać doświadczenie w pracy z dziećmi, przez ten czas dokształcała się również poprzez różnego rodzaju kursy m.in. Pozytywna Dyscyplina – metoda wychowania czy aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss. W pracy z dziećmi stawia na przyjazną i otwartą relację, dzięki której łatwiej jest prowadzić dziecko ku zdobywaniu doświadczeń, które uczą i kształtują młode pokolenie. W życiu prywatnym uwielbia aktywny i zdrowy tryb życia, wędrówki po górach, podróże oraz fotografię.

Mateusz Kapitan – nauczyciel geografii

Jestem absolwentem Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej na kierunku geografia. Pracuję również jako przewodnik turystyczny, oprowadzając wycieczki głównie po Lublinie ale także i regionie. Nie będę oryginalny pisząc „miłośnik górskich wędrówek” – ale to coś innego. Cenię sobie piesze rajdy a w szczególności te, które prowadzą po dzikich terenach.

Elżbieta Kawecka – chemia

Natalia Lipska – Wronka: nauczyciel – opiekun w żłobku.
Ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, a dwa lata później obroniła tytuł magistra ze specjalności Pedagogiki Marii Montessori i zarządzanie oświatą na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W ostatnim czasie ukończyła kurs z sensoplastyki – trener I stopnia i szkolenie z paluszkowych rozśpiewanek zdobywając nowe doświadczenie.
Na co dzień ciepła, otwarta, kreatywna i zawsze uśmiechnięta. Szybko nawiązuje kontakt z dziećmi. Ogromną satysfakcję daje jej możliwość wspierania dzieci w ich rozwoju i obserwacja małych i wielkich sukcesów jakie osiągają. Do każdego dziecka podchodzi indywidualnie inspirując je do
działania, doświadczania i samodzielnego odkrywania świata.
Praca z najmłodszymi daje jej wiele radości, a uśmiech na twarzy dziecka jest, jak sama mówi, najlepszą nagrodą za cały wysiłek, który wkłada w opiekę nad nimi.
Aktualnie szczęśliwa mama dwójki dzieci: Szymonka i Lilianki. Interesuje się zagranicznymi produkcjami filmowymi.

Agnieszka Łabędzka – nauczycielka religii

Agnieszka Ładziak – nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka Politechniki Lubelskiej. Zaawansowana znajomość języka angielskiego poświadczona certyfikatami: Certificate in Advanced English, wydawanym przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate oraz English for Business Certificate, wydanym przez London Chamber of Commerce and Industry. Przygotowanie pedagogiczne uzyskała na studiach podyplomowych. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na różnych poziomach zaawansowania. Wierzy, że edukacja powinna poszerzać horyzonty – poprzez ciekawość, chęć uczenia się i odwagę korzystania z wiedzy można zmieniać siebie i świat. Wykorzystuje materiały i narzędzia do efektywnej nauki, inspiruje i rozbudza ciekawość uczniów, wspiera pomysły i inicjatywy dzieci. W życiu prywatnym energię i czas inwestuje w to, co kocha najbardziej – rodzinę, przyjaciół, ogród, ciekawe książki, wykłady i publikacje oraz muzykę.

Motto:   Never give up! – Nigdy się nie poddawaj!

Klaudia Majewska– nauczycielka edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z edukacją w systemie Marii Montessori, wychowawca klasy.  Swoje doświadczenie zdobywała pracując jako opiekun w żłobku oraz nauczyciel świetlicy szkolnej. Posiadając zdobytą wiedzę i kilkuletnie doświadczenie pracuje z uczniami w oparciu o zaufanie, kreatywność, ale też indywidualne podejście do ucznia. Uwielbia kreatywność i swobodę w działaniu, dlatego prowadzi zajęcia z rękodzieła dla uczniów klas I-III. Wierzy, że ruch i zajęcia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na efektywną naukę i chęć do pracy. Chętnie bierze udział w uroczystościach i projektach szkolnych, pomagając w ich organizacji. 

W wolnych chwilach kocha wędrówki po górach i wycieczki po pięknych zakątkach, oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Oprócz ruchu uwielbia pieczenie słodkości.

Elżbieta Nowak Nauczycielka informatyki, wiedzy o społeczeństwie  i historii. Wychowawca.

W pracy próbuje pozostawiać uczniom przestrzeń do samodzielnego myślenia, dyskusji i wyrażania swojego zdania. Do swoich uczniów stara się podchodzić z dużą dozą empatii.

Lubi zmiany, kiedy dużo wokół się dzieje i może mieć wpływ na te zmiany. Te zmiany to działania, które są związane z edukacją pozaformalną: projekty takie jak wymiana młodzieży – kiedy pod pretekstem tworzenia np. spektaklu teatralnego bliżej się poznajemy i wiele się od siebie wzajemnie uczymy; działania pomocowe – jak Szlachetna Paczka, które sprawiają, że stajemy się szczęśliwi szczęściem obdarowanych; różnorodne działania w Stowarzyszeniu Skaut – jak organizacja kolonii – gdzie opracowując program przygotowuję gry i zabawy, sama świetnie się bawię.

Lubi też mieć coś stałego, a stałą w jej życiu jest rodzina: mąż, troje kochanych i  inspirujących dzieci i zawsze towarzyszące im jakieś zwierzaki:)

Chciałaby rozwijać swoje pasje związane z poznawaniem nowych miejsc. Podróże sprawiają, że czuje się obywatelem świata, kiedy na chwilę nie korzystając z map i nawigacji wtapia się w nieznane miasto. Stara się doceniać wartość zarówno dobrych, jak i złych życiowych doświadczeń – każde z nich niosą ze sobą naukę. Jej motto życiowe: spokojnie – nie ma sytuacji bez wyjścia.

Anna Osuch – logopeda

Klaudia Pietroń – Łukasiewicz Nauczycielka języka polskiego, nauczycielka bibliotekarka

Ewelina Podkowińska –  nauczyciel j. polskiego, „pani z biblioteki”.

Absolwentka polonistyki na KUL ze specjalizacją nauczycielską, dodatkowo studiowała edytorstwo, by o książkach oraz procesie ich powstawania i wydawania wiedzieć jak najwięcej. Zakochana z wzajemnością w literaturze, zwłaszcza w opowieściach, które określić można mianem „epickich” (zarówno licencjat jak i praca magisterska dotyczyły problematyki powieści historycznych). Miłością tą stara się zarazić swoich uczniów, wskazując im szereg nawiązań, symboli i motywów krążących w świecie popkultury. Według niej w pracy w szkole najważniejsze słowo to „relacja” – wyznając zasadę mówiącą, że „każda lekcja to przygoda” stara się nad relacjami w klasie intensywnie pracować, by proces edukacyjny przebiegał przyjemnie i bezboleśnie. 

Prywatnie lubi zgłębiać wiedzę filmoznawczą, dreptać po górach, grać na gitarze, namiętnie czytać reportaże, powieści historyczne i fantasy, dbać o ogródek z kwiatami.

Mirosław Pyzik – Nauczyciel fizyki

Krystyna Rzucidło – nauczyciel religii w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Radawczyku Drugim i Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Czółnach.

Absolwentka teologii na KUL, studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Nauczyciel dyplomowany. Wrażliwa na potrzeby ludzi ubogich i potrzebujących. Jej inicjatywy o profilu charytatywnym łączą uczniów z obu placówek, angażują środowiska lokalne i wykraczają poza granice Polski. Prowadzone przez nią Koło Misyjne aktywnie wspiera budowę Przytuliska dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi we Lwowie. Od lat zaangażowana w edukację pozaformalną wspierała działania międzynarodowe realizowane z młodzieżą z Donbasu w Przemyślu, polsko-litewskie w rejonie Sirvintos oraz o charakterze job shadowing w Monflanquin we Francji.  

Wciąż zgłębia wiedzę teologiczną w ramach szkoleń na Wydziale Katechetycznym. W ramach dokształcania odwiedziła Ziemię Świętą, Portugalię i Hiszpanię. 

Dzięki jej zaangażowaniu wielu uczniów poznawało Biblię, a w konkursach biblijnych zdobywało nagrody i wyróżnienia. Bardzo zależy jej na tym, aby dzieci coraz bardziej poznawały Pana Boga i świadomie odpowiadały na Jego miłość.

Prywatnie lubi rośliny i pracę w ogrodzie. Dużo czasu spędza w kuchni, a jej wypieki nierzadko zdobią stoły podczas ważnych uroczystości okolicznościowych i rodzinnych zachwycając smakiem oraz wyglądem. Działając w ukryciu nigdy nie odmówi pomocy.

Beata Siedacz – nauczycielka muzyki

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS- Edukacja  Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z wiedzą o kulturze, Społecznego Ogniska muzycznego Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie w klasie fortepianu oraz  Szkoły Muzycznej II st. im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie w klasie trąbki. Od kilku lat nauczycielka muzyki w szkołach podstawowych oraz prowadząca klasę fortepianu, trąbki oraz śpiewu w jednym z lubelskich ognisk muzycznych. Współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami dętymi na terenie całego województwa. Obecnie również studentka Wydziału Jazz i muzyka estradowa na UMCS, nauczyciel w Rock Music School i ognisku muzycznym „Meluzyna”. W naszej szkole od 2017 roku pracuje jako nauczyciel muzyki oraz prowadzi zajęcia takie jak: rytmika (żłobek, przedszkole i klasa „0”), chór i zespół muzyczny.

Justyna Skiba – nauczycielka biologii i przyrody

Lidia Skubisz – absolwentka filologii polskiej UJ, Kolegium Nauczycielskiego w Przemyślu, pogłębiająca wiedzę z zakresu teologii, psychologii i nauk o rodzinie na KUL. Dyplomowany nauczyciel j. polskiego, oligofrenopedagog, twórca teatralny, reżyser. Wieloletnie doświadczenie jako pomysłodawca, autor jak i realizator wymian międzynarodowych oraz polonijnych młodzieży. Założycielka wyróżnianego podczas ogólnopolskich przeglądów teatru Maskarada, wystawiającego często w składzie międzynarodowym spektakle własnego autorstwa w Polsce i zagranicą.

Zafascynowana działaniami artystycznymi, wyzwalającymi bogactwo osobowości zaangażowanych. Schemat biurka i ławki uważa za niewystarczający w procesie kształcenia w szkole XXI w. Edukację pozaformalną ceni bardziej niż tradycyjną, uważając ją za niedościgłą mistrzynię skuteczności przez przeżycie i tworzące się wówczas więzi. 

Szanuje dialog międzykulturowy, ekumenizm oraz wszelkie inicjatywy społeczne prezentujące wspólnotę – mądrość ludzkiego ducha. Zaprzyjaźniona z organizacjami pozarządowymi, dzięki którym może realizować szalone marzenia młodych ludzi i swoje. Ceni autentyczność w wyrażaniu myśli, uczuć i gestów.

Prywatnie Pani Matka najcudowniejszych we wszechświecie i najbardziej skrajnych indywidualności, które postrzega jako najczulszy uśmiech losu -najważniejsze projekty swojego życia.

Magdalena Szabat – wychowanie do życia w rodzinie

Robert Wilk – nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, nauczyciel dyplomowany od 29 lat związany z oświatą. Pracę zawodową ściśle łączy z własnymi zainteresowaniami takimi jak: gry zespołowe, lekkoatletyka, kolarstwo, turystyka piesza i rowerowa. Uczestnik półmaratonów warszawskich i lubelskich w latach 2008 – 2012 oraz maraton warszawski w 2012 r.

Agnieszka Wróblewska – plastyka

Natalia Zagraba – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

Magdalena Ziółkowska– Nauczyciel-Opiekun w Żłobku.

Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. W pracy z dziećmi stawia na samodzielne dochodzenie do wiedzy, doświadczenie i eksperymentowanie. Podczas zajęć z dziećmi nie boi się ubrudzić i nabałaganić. Do swoich wychowanków stara się podchodzić z empatią i zrozumieniem, wie że w każdym dziecku kryją się talenty, a rolą Nauczyciela jest pomoc w ich rozwijaniu.

W życiu prywatnym jej dwie największe pasje to córka Malwinka i syn Adaś. Kocha dobre książki