Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

IV miejsce w konkursie historycznym

Pasjonaci historii z klasy 7 i 8 przez kilka tygodni przeszukiwali karty historii zgłębiając wiedzę. Przeczesywali też strychy i zakamarki domów w poszukiwaniu rekwizytów. W najbliższej okolicy odnajdywali miejsca, które mogłyby posłużyć za scenografię i plenery filmowe. Pisali scenariusz i scenopis, aby w końcu wcielać się w role.

Wszystkie te działania związane były z udziałem w konkursie historycznym Patria Nostra. Zadaniem drużyny było przygotowanie materiału filmowego, w którym, w czasie 60 sekund opowiemy o wybranym wydarzeniu historycznym – w naszym przypadku było to przymusowe wcielaniu Polaków do armii niemieckiej.

26 października uczestniczyliśmy w ogłoszeniu wyników podczas Gali Finałowej konkursu, która odbyła się w Warszawie. Z radością odnotowujemy, że zespół w składzie: Seweryn Suchodolski, Jakub Wróbel, Łukasz Grelak, wspomagany przez Błażeja Wiśniewskiego, Wiktora Skrzetuskiego, Olę Skamrot i Mateusza Uchwata zdobył IV miejsce na 105 startujących drużyn ze szkół podstawowych i średnich.

Comments are closed.