Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Zaśpiewam Jezuskowi

„Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię!” – Artystycznie, ekscytująco, zabawnie…Herody 2024 już za nami.

10 stycznia br. odbył się Gminny Przegląd Grup Kolędniczych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Konopnica ‘’Herody 2024’’. Zorganizowany przez: Szkołę Podstawową im. Wincentego Witosa w Motyczu, miał na celu kultywowanie i przekazywanie zwyczajów oraz obrzędów bożonarodzeniowych. Zakładał również prezentację dorobku artystycznego amatorskich grup teatralnych, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń, poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej.
Doświadczyliśmy inspirującej atmosfery artystycznej szkół gminnych i jej emanacji poprzez różnorodne formy przekazu. Muzyka, śpiew, deklamacja, ruch, kultura żywego słowa… teatr; bogactwo form dorównywało bogactwu treści. Bożonarodzeniowe uniwersalne wartości jako motyw przewodni spajały całość wysublimowaną klamrą.
Niepubliczną Szkołę Podstawową w Radawczyku Drugim reprezentowała 20-osobowa grupa artystyczna, złożona z 7 chórzystek (kl.2 i 3) i 13 aktorów (przedstawiciele kl. 4,5,8 oraz teatralnej kl. 6 w całości). Zaprezentowaliśmy Zespół dość niekonwencjonalnie. Jasełka w naszym wydaniu oczywiście okazały się opowieścią o sile miłości i pokoju, jednak dojście do tej prawdy wymagało odbioru trzymających w napięciu scen. Broniący Nowonarodzonego pastuszkowie – agenci rodem z Jamesa Bonda obezwładniający wysłanego przez Heroda mordercę, sprowokowali wiele braw i uśmiechów widowni. Ostatecznie, na szczęście Święta Rodzina pogodziła zwaśnionych, nawróciła zagubionych i wskazała drogę mędrcom.
Przejmujące tło muzyczne naszych chórzystek zabarwiało akcję i humor głębią.
Wyrażamy podziękowanie p. Beacie Siedacz za zgłoszenie do przeglądu i tak profesjonalne wsparcie. Pani Elżbiecie Nowak za pomoc techniczną, panu Adamowi Budzińskiemu za zmagania teatralne, p. Agnieszce Łabędzkiej za pomoc przy scenografii i rekwizytach, rodzicom aktorów za dyspozycyjność, a także zapewnienie wspaniałych kostiumów.

Pani Katarzynie Józefczak dziękujemy za pomoc organizacyjną. Gminie Konopnica i OSP w Radawczyku Drugim w szczególności p. Stanisławowi Makuchowi i p. Romanowi Zdyblowi dziękujemy za czas, serdeczność, umożliwienie transportu.

Lidia Skubisz

Comments are closed.