Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Rusza Szlachetna Paczka!

Atmosfera nie do przecenienia, więc znów jesteśmy!

JUŻ PO RAZ TRZECI NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RADAWCZYKU DRUGIM WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI SZLACHETNA PACZKA.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na współpracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i rozpoznają ich potrzeby. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Dwa lata temu z dużą niepewnością, nieco nieporadnie, aczkolwiek z ogromną nadzieją na powodzenie ruszyliśmy do akcji. Teraz bogatsi o doświadczenie wiemy, że razem mamy moc czynienia cudów. Bez wahania po raz kolejny zdecydowaliśmy się na podjęcie tej fascynującej współpracy. Tradycja niniejszego projektu staje się rówieśnicą naszej młodej szkoły. Co więcej, ponownie dołączają Przedszkolaki i Żłobek „Akademia Malucha”.

Co teraz?

Tym razem współpraca z rodziną Pana Tadeusza.

Pan Tadeusz, to kochający tata trójki dzieci, który pracując na pełny etat stara się samotnie sprostać obowiązkom związanym z wychowaniem trzech córek:: Emilii (9 lat), Nikoli (13 lat) i Kornelii (16 lat).

W ubiegłym miesiącu żona Pana Tadeusza po trzech latach choroby przegrała walkę z rakiem. Mężczyzna jest dumny z dziewczynek, które bardzo dobrze się uczą i są dla niego dużym wsparciem i radością w tych trudnych chwilach.

Bliższe informacje na temat naszej rodziny można znaleźć tutaj: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/86816/2216?fbclid=IwAR2iD0vNy2J_lb8v4IJMSPSz4FM67TCmJQjo3LI96ZxL3q31gZWL49emnvI

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny to:

  1. Obuwie  Rodzina nie posiada jeszcze obuwia na zimę. Koszt ich zakupu to bardzo duży wydatek dla ojca. Do niedawna budżet był uzależniony od wydatków na leczenie zmarłej mamy, dlatego rodzina nie posiada oszczędności.
  2. Żywność ze względu na trudną sytuację finansową zakup żywności odciąży budżet rodziny i pozwoli zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na kupno innych potrzebnych artykułów dnia codziennego.
  3.  Maszynka do mięsa

Po śmierci żony pan Tadeusz stara się sam przygotowywać posiłki dla swoich córek, które bardzo lubią kotlety. Maszynka do mięsa umożliwiłaby mężczyźnie zaoszczędzenie czasu podczas ich wykonywania. W domu nie ma takiego sprzętu.

Potrzebny jest również tablet, ponieważ w domu mieszkają trzy dziewczynki w wieku szkolnym, które wspólnie korzystają podczas odrabiania lekcji z jednego netbooka. Rodzina potrzebuje również dywanu 2 na 3 metry

Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

W imieniu całego naszego zespołu i wszystkich darczyńców w Noc Cudów 11 grudnia będziemy tam…

Przekażemy rodzinie to, czego potrzebuje.

Wiemy, że takie działania i spotkania tworzą nas bardziej takimi, jakimi chcielibyśmy być. Przyłącz się do akcji i POCZUJ RADOŚĆ DAWANIA! (Formularz Google, do którego zaproszono uczniów, już działa; na dary rzeczowe i wpłaty na pokrycie kosztów zakupu sprzętu elektronicznego (tablet/komputer) oraz dywanu czekamy do 9 grudnia).

Organizatorzy

Comments are closed.