Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Przygotowujemy Szlachetną Paczkę!

To brzmi tak dumnie, że nie może nas zabraknąć!

NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W RADAWCZYKU DRUGIM RÓWNIEŻ WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na współpracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Tutaj konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi w sposób celowy. To brzmi tak dumnie, że nie może nas zabraknąć.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy w sobie to wszystko co w nas najlepsze, a jej sprawdzony system zmienia historie ludzi już od 2001 r.

Tak! To coś dla nas! Z bijącym sercem zdecydowaliśmy się na podjęcie tej fascynującej współpracy. Dla naszej młodej szkoły czas rozpoczęcia – jak zakładamy – wieloletniej tradycji.

Co teraz? Mamy już wybraną wspaniałą Rodzinę: to Pani Alina z mężem i czworgiem dzieci. Wybraliśmy osoby z większymi potrzebami, gdyż działając zespołowo możemy przecież więcej. Rodzina mieszka w bardzo małym wynajmowanym mieszkaniu. Pan Jan z powodu pandemii stracił stałe zatrudnienie, obecnie pracuje dorywczo. Natomiast jego żona pozostaje w domu i opiekuje się małymi dziećmi. Rodzinie największą radość sprawia możliwość wspólnego spędzanie czasu. Motywacją do codziennej walki z przeciwnościami są dzieci. W wolnym czasie pani Alina kocha malować obrazy i choć sama potrzebuje pomocy to swoje dzieła wystawia na aukcję dla potrzebujących. Małżonkowie są bardzo wdzięczni za to, że ich dzieci są zdrowe i marzą, aby tak było cały czas.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny to: żywność, środki czystości oraz komplet mebli kuchennych. Obecnie rodzina ma problem z przechowywaniem żywności oraz przyborów kuchennych, ponieważ szafki, które mają są w tragicznym stanie.

Nasza ekipa złożona z uczniów kl. IV-VIII prężnie organizuje Paczkę Marzeń. Jednak potrzebujemy pieniędzy na zakup niezbędnych mebli. Zwracamy się więc do osób, które mogłyby i chciałyby do nas dołączyć poprzez pomoc finansową.

 Do 10 grudnia br. można wpłacić dowolną kwotę wspierając założoną przez szkołę Zrzutkę, która znajduję się pod linkiem: 

https://zrzutka.pl/2h945y

Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

W imieniu całego naszego zespołu i wszystkich darczyńców w Noc Cudów 12 grudnia będziemy tam…z gitarą, śpiewem i uśmiechem. Przekażemy Rodzinie to, czego potrzebuje. Wiemy, że takie spotkanie otworzy nam serce na Urodziny Jezusa i to nie tylko na czas Świąt.

Organizatorzy

Comments are closed.