Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Finał Szlachetnej Paczki

W tegoroczny Weekend Cudów nie mogło nas zabraknąć!

Finał Szlachetnej Paczki za nami!

 Nasza Rodzina i Jej potrzeby: buty na zimę, odkurzacz, kurs na wózek widłowy  – marzenia innych  jak zawsze zaskakują… mają formę, jakiej się nie domyślamy. Krótkie zaproszenie do współpracy wystarczy… wkrótce zadziwia dynamizm sytuacji.   Rozpoczyna się imponujący proces – machina serc rusza, dołączają ludzie dobrej woli.  W tym roku jest ich na pewno 120, ale ile naprawdę? Tego nikt nie wie. Przecież najwięksi darczyńcy  pozostają w cieniu.

 Dołączają placówki i ludzie spoza szkoły…Wartość Szlachetnej Paczki  w 53 pięknie zapakowanych prezentach oszacowaliśmy na 9 233 zł. Wzruszenia Rodziny  nie da się zmierzyć.

 W kilka tygodni zmieniamy rzeczywistość innych, a ktoś zmienia naszą. Obdarowani odzyskują wiarę w ludzi, my – wiarę w siebie. Okazuje się, że razem mimo tylu różnic dotykamy magnetycznego wymiaru wspólnoty i ponownie, chociaż na chwilę okazuje się, że możemy być  takimi, jakimi chcielibyśmy być. My: uczniowie, nauczyciele, rodzice, dzieci, pracownicy, przyjaciele, znajomi, nieznajomi. I kto tutaj jest darczyńcą, a kto obdarowanym?

Ach ta Gwiazda Betlejemska… – w tych i w tamtych  coraz mocniej świeci, prowadzi. Już blisko.

Wszystkim z serca dziękujemy!

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 z Oddziałem Przedszkolnym

w Radawczyku Drugim

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Pani Wiktorii z rodziną i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Dla nas wolontariuszy Weekend Cudów jest czasem, którego nikt z nas nie może się doczekać najbardziej. Emocje podekscytowania, szczęścia i dumy, że kolejny raz udało nam się pomóc potrzebującym rodzinom. Cała rodzina w momencie dostarczenia paczek nie dowierzała własnym oczom, że aż style paczek dobra był w stanie dla nich ktoś przygotować, oczywiście nie zabrakło łez wzruszenia oraz szczęścia. Faktycznie, ta ilość była niesamowita nawet dla nas wolontariuszy. Pani Wiktoria widząc swój zestaw do szydełkowania nie wierzyła własnym oczom, parowar, który był specjalnie dla niej wzruszył ją najbardziej, bo będzie mogła jeść normalne posiłki bez obawy o bóle brzucha. Chyba największe wzruszenie i podekscytowanie pojawiło się przy kursie na wózki widłowe, Pan Jan obiecał mi, że dzięki temu kursowi ich standardy życia znacznie się poprawią i da z siebie wszystko, żeby tak było. Pani Kalina na widok gier, butów oraz nowej pościeli dla Karola skakała z radości, oczywiście książki też były wspaniałe wywołały u niej iskierki w oczach. Mateusz na widok nowych butów i smartwatcha stwierdziła, że nie ma słów na wyrażenie jego szczęścia i wdzięczności dla osób przygotowujących paczkę. Ta wizyta była dla nas czymś niesamowitym, widząc takie pozytywne emocje u domowników. Z pewnością ten dzień zapadnie nam długo w pamięci.

Słowo od Rodziny

W imieniu rodziny chciałabym podziękować za tak wspaniałe paczki oraz prezenty. Wszystkim osobom kompletującym paczkę chciałabym przekazać słowa uznania oraz wdzięczności za zaangażowanie się w przygotowanie paczek. Życzymy aby okazana pomoc i dobro wróciło do Was ze zdwojoną siłą.

Słowo od Wolontariusza

Składam podziękowania całej grupie osób, która przyczyniła się do skompletowania paczki.

Mi jako wolontariuszowi również towarzyszyły niesamowite emocje poczynając od ekscytacji a kończąc na wzruszeniu, zarówno podczas pierwszego spotkania z Rodziną jak i dzisiaj przekazując im paczkę.

Z całego serca chciałbym życzyć Całej Załodze kompletującej paczkę, Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym, dużo spokoju oraz zdrowia.


Mam nadzieję do zobaczenia za rok!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

Comments are closed.