Radawczyk Drugi 36, 21-030 Motycz

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny Pana Tadeusza i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Razem z grupą wolontariuszy zaczęliśmy wnosić paczki do mieszkania rodziny. Po kilku z nich, w których była żywność i środki czystości pan Tadeusz trzymał się za głowę z niedowierzaniem że to wszystko dla jego rodziny. Dziewczynki przyglądały się ze wzruszeniem co za chwilę się wydarzy. Zaczęło się rozpakowywanie paczek, Emilia i Nikola nieśmiało próbowały otworzyć niektóre z nich, co chwilę czując się niepewnie i wycofując. Tata dziewczynek otworzył pluszaka dla Emilii, podbiegła do niego z zainteresowaniem, odebrała i przytuliła. W pewnym momencie mężczyzna zaczął otwierać paczkę, w której była drukarka. Po jego twarzy zaczęły płynąć łzy – pan Tadeusz powiedział: „To dla moich córek” – a na jego twarzy widać było ogrom emocji. Dziewczynki podbiegły do pudła wyjmując z niego kable i myszki. Mężczyzna zaczął przytulać wolontariuszy i im dziękować, cały czas roniąc łzy. Na koniec przytulił córki z informacją, że od tego momentu będzie już w ich życiu lepiej. Zostawiliśmy rodzinę w dużych emocjach i pełnym szczęściu, a resztę paczek rozpakowali sami. Jak się później dowiedzieliśmy rodzina była bardzo szczęśliwa ze wszystkiego co dostała. W paczkach były 3 laptopy dla każdej córki. Kornelia będzie mogła rozpocząć przygotowania do matury. Ogromną radość sprawiła także maszynka, a także dywan dzięki, któremu mieszkanie nabrało ciepła.

Słowo od Wolontariusza

Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie, włożony czas i energię w 22 edycję Szlachetnej Paczki. Państwa pomoc jest szansą na spokojne święta oraz polepszenie sytuacji rodziny. Z całego serca wierzę, że jest to moment od którego zmieni się wiele. To niesamowity i cudowny czas dla wszystkich. Cieszę się że są ludzie tacy jak Państwo dla których los innych ludzi nie jest obojętny. W imieniu obdarowanych osób oraz moim:
Niechaj nadchodzące Święta
Bożego Narodzenia
Będą radosne, zdrowe i miłe,
A Nowy Rok przyniesie
Spełnienie najskrytszych marzeń
I realizację wszelkich planów!

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki

Comments are closed.
Ostatnie wpisy